Šķirne Lazka, 2020. gads (2. audzēšanas gadā)

Dzinumi mūsu saimniecībā 1.20 - 1.80m, pilni ar ogām

Aveņu audzēšana

Augsnes prasības : Ph 6.0 - 6.5; vismaz 3% organisko vielu saturs augsnē.

Pirms stādīšanas vēlams iestrādāt satrūdējušus kūtsmēslus  vai zaļmēslojumu + kālija un fosfora mēslojumu. Iestrādājot kūtsmēslus tieši vagās, kur ir plānots audzēt avenes, pietiek ar 20 tonnām un 1 ha.

Starpvagas izvēlas atbilstoši kopšanas tehnikas platumam. Tās variē no 2.5metri līdz 3,5 metru platumam. Starp stādiem rindā 0,5m.

Mazdārziņos stādīt var ciešāk, taču nevajadzētu starpvagas veidot mazākas par 2 metriem. Tādējādi augi noēnos cits citu, būs grūti iziet starp rindām un vākt ogas. Arī uz ražas daudzumu un kvalitāti tas atstās iespaidu, jo sabiezinātos stādījumos ogas vairāk pūst, savairojas kaitēkļi.

Uz vienu vagas metru vēlams atstāt ne vairāk kā 8 vasaras aveņu dzinumus. Izvēlas labākos, resnākos un veselos dzinumus. Tādējādi iegūsiet lielākas ogas un labāku ražību.

Rudens aveņu rindas platumu ierobežo līdz 40 cm.

Stādījumi jāuztur brīvi no nezālēm, var mulčēt ar salmiem, skaidām vai arī var stādīt melnajā agrotīklā.

Audzējot jaunās intensīvās šķirnes (piemēram, vasaras avenes Lazka, Glen Ample) jānodrošina arī laistīšana un atbilstoša mēslošana. Tas gan nenozīmē, ka nevar izmantot arī bioloģiskās mēslošanas metodes, piemēram, humsvielu koncentrātus, kūtsmēslus u.tml. Taču "iestādīju un aizmirsu" šeit nestrādās nemaz. Augs augs nīkulīgs, raža būs ļoti maza, vai arī stādi pat var iznīkt. Turpretī, ja rūpēsietes par visiem šiem augstākminētajiem apstākļiem un uzturēsiet stādījumu brīvu no nezālēm, tad rezultāts Jūs ļoti patīkami pārsteigs.0